Obce v prievidzskom okrese sa postupne zveľaďujú a obyvateľom pribúdajú možnosti na pestrejšie a zdravšie trávenie voľného času na čerstvom vzduchu. V Tužine vzniklo aj vďaka finančnej podpore COOP Jednoty Prievidza workoutové ihrisko, v Starej Turej dopomohlo spotrebné družstvo k vytvoreniu novej zelenšej ulici na Hurbanovej.

Nadácia COOP Jednota v spolupráci s jednotlivými spotrebnými družstvami podporuje rozvoj v regiónoch prostredníctvom Programu podpory lokálnych komunít od roku 2017. Za uplynulých päť ročníkov prerozdelila žiadateľom finančný grant v celkovej hodnote viac ako 750 000 €.

Spotrebné družstvo COOP Jednota Prievidza podporuje rozvoj regiónu nielen prostredníctvom Nadácie COOP Jednota, ale aj vlastnými zdrojmi. „Keďže ako firma vnímame svoju spoločenskú zodpovednosť voči tomuto regiónu, už druhý rok podporujeme až dva projekty zamerané na rozvoj komunitného života obcí – jeden prostredníctvom Nadácie COOP Jednota a do druhého vkladáme vlastné prostriedky. Som presvedčená, že oba projekty sú dobrou voľbou pre verejnosť,“ uviedla Janka Madajová, predsedníčka predstavenstva COOP Jednoty Prievidza. V roku 2021 spotrebné družstvo COOP Jednota Prievidza podporilo z vlastných zdrojov dva projekty – v obci Tužina a v meste Stará Turá.

Workoutové ihrisko v Tužine

 

Nová zeleň na Hurbanovej v Starej Turej