Kto sme

COOP Jednota Prievidza, spotrebné družstvo je súčasťou najväčšieho slovenského maloobchodného reťazca COOP Jednota Slovensko. Družstvo COOP Jednota Prievidza podniká v maloobchodnom predaji, predovšetkým potravinárskeho tovaru a tovaru bežnej dennej potreby.

História

COOP Jednota Prievidza, spotrebné družstvo, vzniklo pôvodne ako Jednota, spotrebné družstvo Prievidza, 25.11. 1956 zlúčením Jednôt, ľudových spotrebných družstiev, zo štyroch obcí prievidzského okresu – Nitrianske Pravno, Jalovec, Nedožery a Koš.

V roku 1956 v Nitrianskom Pravne v okrese Prievidza otvorila Jednota, okresné spotrebné družstvo Prievidza prvú samoobsluhu na Slovensku a zároveň prvú v spotrebnom družstevníctve v bývalom Československu. Jednota s.d. Prievidza sa stala priekopníkom novej formy predaja – samoobsluhy, ktorá sa neskôr stala každodennou samozrejmosťou. Prútené košíky v prvej slovenskej samoobsluhe v Nitrianskom Pravne sú symbolom odvážneho podnikateľského ducha, ktorý sa v družstve zachoval doteraz.

Predajne

Predajne sú zrekonštruované a mnohé sú novopostavené. Sú moderne zariadené, vybavené modernou technikou priateľskou k životnému prostrediu. Pre pohodlie zákazníkov slúžia automatizované vchodové dvere, klimatizácia, v piatich vybraných predajniach elektronické cenovky a v najväčších prevádzkach, ktoré predstavujú predajne Tempo Supermarket a väčšie Supermarkety, zákazníci nakupujú aj cez samoobslužné pokladne.

Pre zákazníkov

COOP Jednota Prievidza, spotrebné družstvo je modernou spoločnosťou, svoje prevádzky má rozmiestnené v mestách a obciach okresu Prievidza. Zákazník má k nám blízko, nemusí cestovať, priamo vo svojej obci má široký výber sortimentu. Pripravujeme pre zákazníkov zaujímavé akcie, odmeňujeme ich hodnotnými výhrami v súťažiach. Predávame celú radu kvalitných produktov vlastnej značky COOP, ktoré sú garanciou dobrej kvality a ceny. Verných zákazníkov odmeňujeme prostredníctvom vernostného systému nižšími cenami, špeciálnymi akciami a bonusmi. Podávame informácie on-line s možnosťou on-line komunikácie a zábavy.

Silná pozícia

COOP Jednota Prievidza sa stará o zásobovanie v celom okrese Prievidza bez ohľadu na vzdialenosť alebo veľkosť obce. V rebríčku predajcov slovenských potravín sa umiestňuje na najvyšších priečkach. Patrí k významným zamestnávateľom okresu Prievidza – zamestnáva viac ako 600 ľudí nášho okresu. Zamestnanci sa zodpovedne stavajú k ochrane životného prostredia. Spolupracovníci družstva v členských organizáciách pripravujú  kultúrne a športové akcie, podporujú finančne aj organizačne aktivity svojich obcí a komunít.

Podporujeme

COOP Jednota prostredníctvom Nadácie COOP Jednota a projektu Podpora lokálnych komunít podporuje rozvoj miestnych a regionálnych iniciatív, zveľaďovanie a rozvoj svojho okolia. Chceme podporovať účasť občanov na miestnom a regionálnom rozvoji a pomáhať pri napĺňaní lokálnych potrieb či riešeniach problémov.