Aj tento rok sme podporili prostredníctvom Nadácie COOP Jednota Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, a to zakúpením dvoch EKG prístrojov, dvoch resuscitačných setov a jedného CRP analyzátora.

Tieto zariadenia sú umiestnené v ambulanciách všeobecného lekára pre dospelých v Nitrianskom Rudne a v Chrenovci – Brusno, ktoré patria pod NsP Prievidza.


„Slúžime našim zákazníkom v 43 obciach a mestách nášho okresu, a práve na ich spokojnosti nám záleží najviac. Je prirodzené, že ako prosperujúca spoločnosť pociťujeme záväzok voči obyvateľom hornej Nitry a chceme im prospieť aj inak ako obchodnými službami. Zdravie je nespochybniteľnou hodnotou a mnohokrát si uvedomíme jeho cenu, až keď oň prídeme. Kam inam teda investovať, keď nie práve do zdravia. Bojnická nemocnica poskytuje svoje služby všetkým obyvateľom tohto regiónu. Nechali sme preto na rozhodnutí jej vedenia, kam smerovať prostriedky z Nadácie COOP Jednota. Je veľmi sympatické, že peniaze budú použité na vybavenie dedinských ambulancií všeobecného lekárstva v Nitrianskom Rudne a Chrenovci, ktoré bojnická nemocnica zachránila a začala v tomto roku prevádzkovať,“ vysvetlila Janka Madajová, predsedníčka predstavenstva COOP Jednoty Prievidza, s.d..