Podpora predaja slovenskej produkcie je jeden z kľúčových strategických cieľov COOP Jednoty, preto výrobky od slovenských dodávateľov v našej ponuke dominujú. Domácich producentov podporujeme aj prostredníctvom produktov vlastnej značky, z ktorých až 85 % pochádza od slovenských dodávateľov.

„Práve toto je cesta pre všetkých zákazníkov, ktorí hľadajú kvalitné potraviny za výhodnejšiu cenu. Ponuka čerstvých a kvalitných slovenských potravín je hlavnou zásadou nášho obchodného systému. Všetky tieto atribúty sa týkajú aj produktov, ktoré ponúkame pod obalmi vlastnej značky,“ uviedol Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko. U spotrebiteľov je privátna značka mimoriadne obľúbená, pretože ponúka široký sortiment výrobkov z rúk poctivých slovenských potravinárov. Jej populárnosť potvrdzuje aj víťazstvo v spotrebiteľskom prieskume Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2022 v kategórii Syry (COOP guľôčky syrové z produktového radu Mamičkine dobroty) a prvenstvo v kategórii Pracie prostriedky (gél na pranie z produktového radu detergentov Perún).

Chute nášho detstva

Medzi najpopulárnejšie vlastné značky spomedzi všetkých reťazcov patrí značka Mamičkine dobroty, ktorú ponúkame v našich predajniach. „Naši zákazníci tieto výrobky ľahko identifikujú podľa atraktívneho obalu s ľudovými motívmi. Pri výbere produktov do tejto kategórie sme sa inšpirovali tradičnými domácimi jedlami našich mám a starých mám, na ktoré sme zvyknutí z detstva. Zvlášť mliečny sortiment je u spotrebiteľov veľmi obľúbený. Ide o mimoriadne kvalitné produkty, všetky výlučne slovenského pôvodu,“ povedal Ján Bilinský. Mamičkine dobroty patria medzi najstaršie kategórie, na trhu sú už viac ako desaťročie. Keďže dopyt po slovenských produktoch ustavične rastie, rozširuje sa aj ponuka výrobkov pod touto značkou. V súčasnosti patrí do kategórie Mamičkine dobroty 64 výrobkov, ktorých kvalita sa pravidelne monitoruje v akreditovaných laboratóriách.