Každoročne je v rámci nášho regiónu podporená z Nadácie COOP Jednota obec alebo mesto s troma svojimi projektmi. V tomto roku bola vybraná obec Valaská Belá.

V rámci 6. ročníka nadačného Programu podpory lokálnych komunít bola vybraná obec Valaská Belá. Ako každý rok, za túto obec sú zvolené tri projekty, za ktoré budete môcť hlasovať vy, naši zákazníci, v termíne od 15.5.2022 do 15.6.2022 v predajni COOP Jednota Supermarket vo Valaskej Belej. Príďte hlasovať a tak podporiť „svoj“ projekt.

Keďže od roku 2020 do našej „rodiny“ patrí aj 17 nových predajní v trenčianskom regióne, víťazným mestom v rámci Trenčína je Stará Turá, ktorá bola vybraná z projektov v trenčianskom regióne.

V tomto ročníku bolo v rámci COOP Jednoty Prievidza prihlásených 39 projektov. Ďakujeme za Váš záujem a účasť. Nezabudnite, prihlásiť sa budete môcť opäť budúci rok.

 

Pozrite si, za ktoré projekty budete môcť zahlasovať v roku 2022 v obci Valaská Belá:

Výstavba dreveného altánku – ZŠ Umiestnenie dreveného altánku škola pripravuje v areáli základnej školy Valaská Belá. Táto lokalita sa nachádza v oplotenom areáli základnej školy v blízkosti centra obce. Dostupnosť podobného zariadenia v rámci základnej školy nie je. Tento zámer má následne zvýšiť atraktivitu, dostupnosť a vybavenosť základnej školy s využitím pre žiakov.
Výstavba dreveného altánku – MŠ Umiestnenie dreveného altánku škola pripravuje v areáli materskej školy Valaská Belá. Táto lokalita sa nachádza v oplotenom areáli materskej školy v blízkosti centra obce. Dostupnosť podobného zariadenia v rámci materskej školy nie je. Tento zámer má následne zvýšiť atraktivitu, dostupnosť a vybavenosť materskej školy s využitím pre deti.
Výstavba dreveného altánku na zdravotnom stredisku Umiestnenie dreveného altánku obec pripravuje v areáli zdravotného strediska v obci Valaská Belá. Táto lokalita sa nachádza v oplotenom areáli zdravotného strediska v blízkosti centra obce. Dostupnosť podobného zariadenia v rámci obce nie je. Tento zámer má následne zvýšiť atraktivitu, dostupnosť a vybavenosť obce s využitím pre širokú verejnosť.

 

Stará Turá sa prihlásila do nadačného programu s nasledovnými projektmi:

Cyklonabíjačky v meste Stará Turá Cieľom projektu je inštalácia 2 plnovybavených cyklonabájacích staníc – 1. priamo v centre mesta Stará Turá na Kopaničiarskej cyklomagistrále a 2. v extraviláne na kopaniciach v miestnej časti Topolecká. Cyklonabíjačky budú prispôsobené na nabíjanie 4 bicyklov súčasne, okrem toho bude obsahovať i 2 zásuvky a základnú sadu na opravu elektrobicykla i integrovaný kompresor. Obe cyklonabíjačky budú voľne dostupné všetkým cyklistom na elektrobikoch na danej trase a budú inštalované za pomoci dobrovoľníkov.
Oválne parkové sedenie na detskom ihrisku pri Dome služieb Do súčasného detského ihriska pri Dome služieb sa za pomoci dobrovoľníkov a Technických služieb mesta plánuje osadiť 3,1 m asymetrickú kruhovú parkovú lavičku s vonkajším kruhovým stolom v prírodnom modernom dizajne. Oceľová konštrukcia zostavy je opatrená ochrannou vrstvou zinku a práškovým vypaľovaným lakom, drevené dosky z tropického dreva bez povrchovej úpravy. Kruhová lavička je prispôsobená okrem sedenia i na prebaľovanie bábätiek. Lavička bude doplnená vonkajším kruhovým stolom v rovnakom dizajne.
Doplnenie detského ihriska Kujanovec Cieľom projektu je vytvoriť deťom plnohodnotný priestor na rozvoj pohybových aktivít. Do existujúceho detského ihriska Kujanovec sa pomocou grantu do zeme osadí detská trampolína. Tým sa priestor výrazne zatraktívni. Ďalej sa všetky dopadové plochy detských prvkov zrevitalizujú pomocou gumených podložiek. Podkladovú plochu pod gumy a ich samotné osádzanie budú robiť dobrovoľníci v spolupráci s Technickými službami mesta. Po dokončení projektu sa detské ihrisko stane využívateľné počas celého roka.

V rámci podpory lokálnych komunít podporí COOP Jednota Prievidza projekt v obci Kanianka – Detská zóna pred predajňou COOP Jednota Kanianka. V rámci tohto projektu dôjde k vytvoreniu malej detskej zóny pred predajňou COOP Jednota Supermarket v obci Kanianka. V súčasnosti v zelenej ploche sú navrhnuté hracie prvky ako napr. 3D krab, malý kolotoč a hojdacie koníky na pružine.