V Nitrianskom Pravne otvorili nové detské ihrisko, ktoré vzniklo vďaka finančnej podpore COOP Jednoty Prievidza.

Nitrianske Pravno patrí medzi väčšie strediskové obce prievidzského okresu, napriek tomu mu doteraz chýbalo centrálne detské ihrisko. Obci sa ho nakoniec s finančnou pomocou spotrebného družstva COOP Jednota Prievidza podarilo vybudovať. Do prevádzky ho spustila koncom mája.

Nové ihrisko sa nachádza v priestore multifunkčného športového areálu miestnej telovýchovnej jednoty. Ide o oplotený priestor v tichej časti obce v blízkosti základnej školy, mimo hlavných komunikácií a súčasne v blízkosti námestia. Ihrisko tvoria hracie komponenty určené pre deti od troch do dvanásť rokov. „Dlhé roky sa ignorovali hlasy mladých ľudí volajúce po výstavbe centrálneho ihriska v tichej a najmä bezpečnej lokalite. Mamičky mali doteraz možnosť využívať so svojimi deťmi len jediné ihrisko, ktoré sa v obci nachádzalo. Pôvodné ihrisko bolo nielen rokmi používania opotrebované, ale problematická bola aj jeho poloha v blízkosti parkovísk, miestnych komunikácií a predovšetkým hlavného dopravného ťahu prechádzajúceho obcou. Som preto veľmi rád, že sa nám podarilo vybudovať a postaviť tento krásny nový priestor, ktorý budú môcť využívať aj žiaci zo susednej základnej školy. Taktiež sa chcem veľmi pekne poďakovať pani Madajovej, predsedníčke COOP Jednoty Prievidza, za angažovanosť a finančnú pomoc. Bez nej by bolo vybudovanie ihriska veľmi náročné,“ uviedol počas oficiálneho otvorenia ihriska Andrej Richter, starosta obce Nitrianske Pravno.  Obec použila na výstavbu ihriska aj vlastné prostriedky v sume viac ako 5 000 €. Súčasťou prác bola aj úprava zelených plôch v blízkosti ihriska, výsadba živého plota na oddelenie parkoviska a úprava oplotenia.

Nitrianske Pravno sa s návrhom realizovať výstavbu nového ihriska uplynulý rok zapojilo do Programu podpory lokálnych komunít, ktorý každoročne organizuje Nadácia COOP Jednota,  avšak v konkurencii ďalších atraktívnych projektov sa mu grant získať nepodarilo. COOP Jednotu Prievidza ale predložená myšlienka natoľko zaujala, že aj napriek neúspechu v nadačnom programe na projekt prispela sumou 6 000 €. „Sledujeme tým ušľachtilý cieľ – podporiť rozvoj miestnych iniciatív, účasť občanov na regionálnom rozvoji a pomáhať pri napĺňaní lokálnych potrieb. Mnohé subjekty, ktoré sa do programu zapojili, prezentovali atraktívne, no predovšetkým spoločensky prínosné nápady. Bolo nám veľmi ľúto, že nebolo možné vyjsť v ústrety každému žiadateľovi o finančný príspevok z prostriedkov Nadácie, preto sme sa rozhodli spraviť výnimku a vybrať z nominovaných projektov ešte jeden, ktorý sme podporili z vlastných zdrojov nášho spotrebného družstva,“ uviedla Janka Madajová, predsedníčka predstavenstva spotrebného družstva COOP Jednota Prievidza.