Program podpory lokálnych komunít 2019

Spoločenská zodpovednosť, nezištnosť a dobrovoľníctvo boli odjakživa úzko späté s družstevníctvom. Záleží nám, aby sa Vám v regiónoch lepšie žilo a aby sme si boli vzájomne dobrými susedmi. Po úspešných dvoch ročníkoch pokračujeme aj tento rok v projekte podpory lokálnych komunít.

Naším zámerom je podnietiť a podporiť rozvoj miestnych a regionálnych iniciatív. Chceme podporiť účasť občanov na miestnom a regionálnom rozvoji formou drobných stavieb, ako sú komunitné záhrady, altánky, prístrešky, ihriská, výsadba a udržiavanie zelene či propagácia tradícií Slovenska. 

V rámci tretieho ročníka Programu podpory lokálnych komunít budú v regióne hornej Nitry v roku 2019 podporené dva projekty – dve obce.

Nadácia COOP Jednota poskytne grant v hodnote 6 000 € obci Diviacka Nová Ves, ktorá sa zapojila do výzvy s nasledovnými projektmi:

Názov projektuPopis projektu
Altánok - učebňa v prírodeVýučba detí v prírode, voľnočasové aktivity školského klubu, kultúrne a športové akcie
Pomologický sadVybudovanie ovocného sadu a vytvorenie podmienok pre výučbu pozorovaním života ovocných drevín
Výstavba detského ihriskaNové, lepšie a atraktívnejšie podmienky pre aktívne využitie voľného času detí predškolského veku

Hlasovanie prebehne v predajni COOP Jednota Supermarket v Diviackej Novej Vsi.

COOP Jednota Prievidza sa rozhodla poskytnúť grant ďalšej obci so zaujímavými projektmi, konkrétne obec Nitrianske Pravno.

Názov projektuPopis projektu
Detské ihrisko Nitrianske PravnoVybudovanie bezpečnej zóny oddychu a zábavy sprístupnením areálu deťom, mladým rodinám s deťmi
Nespoznaná história pod VyšehradomRealizáciou turisticko-náučného chodníka prezentovať a spropagovať historické, kultúrne a prírodné poklady obce
Včelia škola BôrikRevitalizácia vonkajšieho, ale najmä vnútorného priestoru bývalej včelej škôlky; prebudiť ho opäť k životu, priniesť doň bzukot včiel a vôňu medu

Hlasovanie prebehne v predajni COOP Jednota Supermarket v Nitrianskom Pravne.

Ako sa rozhodne, ktorý projekt vyhrá?

O víťazných projektoch rozhodnete vy – zákazníci COOP Jednoty! Za každý nákup v hodnote 5 € dostanete žetón, ktorým môžete vo vybraných predajniach hlasovať. Hlasovanie prebieha od 1. mája do 31. mája 2019.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *