Každoročne je v rámci nášho regiónu podporená z Nadácie COOP Jednota obec alebo mesto s troma svojimi projektmi. V tomto roku bola vybraná obec Valaská Belá a v rámci trenčianskeho regiónu Mesto Stará Turá. Od roku 2019 podporujeme my, COOP Jednota Prievidza, navyše ďalší projekt.

V 6. ročníku bolo v rámci COOP Jednoty Prievidza prihlásených 40 projektov. Ďakujeme za váš záujem a účasť. Nezabudnite, prihlásiť sa budete môcť opäť budúci rok.

V rámci 6. ročníka nadačného Programu podpory lokálnych komunít boli teda vybrané dve obce/mestá – obec Valaská Belá a mesto Stará Turá. Za každú obec boli zvolené tri projekty, za ktoré ste vy, naši zákazníci, v termíne od 15.5.2022 do 15.6.2022 hlasovali v predajniach v spomenutej obci a meste.

A máme víťazné projekty 🙂

Pozrite si, ktoré projekty vyhrali v roku 2022 v hlasovaní:

Valaská Belá
Výstavba dreveného altánku na zdravotnom stredisku Umiestnenie dreveného altánku obec pripravuje v areáli zdravotného strediska v obci Valaská Belá. Táto lokalita sa nachádza v oplotenom areáli zdravotného strediska v blízkosti centra obce. Dostupnosť podobného zariadenia v rámci obce nie je. Tento zámer má následne zvýšiť atraktivitu, dostupnosť a vybavenosť obce s využitím pre širokú verejnosť.
Stará Turá
Oválne parkové sedenie na detskom ihrisku pri Dome služieb Do súčasného detského ihriska pri Dome služieb sa za pomoci dobrovoľníkov a Technických služieb mesta plánuje osadiť 3,1 m asymetrickú kruhovú parkovú lavičku s vonkajším kruhovým stolom v prírodnom modernom dizajne. Oceľová konštrukcia zostavy je opatrená ochrannou vrstvou zinku a práškovým vypaľovaným lakom, drevené dosky z tropického dreva bez povrchovej úpravy. Kruhová lavička je prispôsobená okrem sedenia i na prebaľovanie bábätiek. Lavička bude doplnená vonkajším kruhovým stolom v rovnakom dizajne.
Kanianka
Detská zóna pred predajňou COOP Jednota Kanianka V rámci projektu dôjde k vytvoreniu malej detskej zóny pred predajňou COOP Jednota v obci Kanianka. V súčasnosti v zelenej ploche sú navrhnuté hracie prvky ako napr. 3D krab, malý kolotoč a hojdacie koníky na pružine.

 

V rámci lokálnej podpory bude v obci Kanianka podporený projekt „Detská zóna pred predajňou COOP Jednota Kanianka“ – pred COOP Jednota Supermarketom sa zmení zelená plocha na detskú zónu.