Program podpory lokálnych komunít – pikniková zóna v mestskom parku Prievidza

Víťazom II. ročníka Programu podpory lokálnych komunít Nadácie COOP Jednota sa stalo mesto Prievidza, kde zákazníci spomedzi troch projektov rozhodli o výhernom rozšírení piknikovej zóny v mestskom parku.

Po oficiálnom otvorení rozšírenej piknikovej zóny v mestskom parku v Prievidzi môžu obyvatelia pohodlne opekať a relaxovať na troch nových drevených zostavách.

„Jedným z princípov družstevného podnikania je myšlienka vzájomnej pomoci. V COOP Jednote si dobrovoľníctvo vysoko vážime a prostredníctvom našej nadácie každoročne plníme princípy spoločenskej zodpovednosti. Projekt zameraný na podporu lokálnych komunít má veľký spoločenský význam, nakoľko sú to práve samotní obyvatelia jednotlivých miest a obcí, ktorí si hlasovaním sami vyberú, čo by v mieste svojho bydliska uvítali. Aj na prvý pohľad drobné stavby dokážu výrazne prispieť k lepšej kvalite života v regióne,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a zároveň správca Nadácie COOP Jednota.

Rozšírenie piknikovej zóny v mestskom parku v Prievidzi o tri nové drevené zostavy je jedným z 25 projektov, ktoré v roku 2018 získali grant vo výške 6 000 €. „Naším cieľom je neustále investovať prostriedky do zatraktívnenia Mestského parku. Park predstavuje krásny kus zelene, atraktívnu mestskú oddychovú zónu. Preto sme sa rozhodli uchádzať o finančné prostriedky zo spomínaného projektu, ktoré nám pomôžu doplniť našu piknikovú zónu. Ako každého obyvateľa Prievidze aj mňa teší, že sme v uvedenom projekte boli úspešní,“ povedala počas slávnostného otvorenia Katarína Macháčková, primátorka Prievidze.

COOP Jednota Prievidza je po dlhé roky neodmysliteľne spätá s Prievidzou a jej okolím. Obyvateľom regiónu poskytujeme služby v 56 predajniach, pričom len v samotnej Prievidzi ich máme sedem. Je preto prirodzenou súčasťou našej firemnej kultúry, že sa podieľame i na skvalitňovaní nášho spoločného prostredia. Osvedčila sa nám podpora projektov, ktoré prinášajú samotní obyvatelia regiónu, pretože oni najlepšie vedia, čo potrebujú. Aj vďaka tomu máme istotu, že prostriedky našej firmy sú vynakladané účelne a prinesú im skutočný prospech,“ uzavrela počas otvorenia Janka Madajová, predsedníčka spotrebného družstva COOP Jednota Prievidza, ktoré participovalo na podpore života v regióne aj počas prvého ročníka programu v roku 2017. Vtedy si Prievidžania v hlasovaní zvolili realizáciu projektu obci Dolné Vestenice „Krajšia obec – spokojnejší obyvatelia“. V obci tak pribudla výsadba okrasných kríkov, osadenie lavičiek a smetných košov, čím vznikla príťažlivá pešia zóna.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *